Дітей:  
     

ВОДА ПЕРЕВІРЕНА ВІКАМИ

Води формуються в інтервалах глибин 200-600 м. У своєму складі містять різноманітні життєво необхідні макро- та мікроелементи та їх сполуки, серед них у лікувальних концентраціях містяться бор та кремній у формі ортоборної та метакремнієвої кислот.
Вже сотні років кремнієві води ефективно використовують для профілактики та лікування урологічних захворювань. Часто саме низький вміст кремнію в організмі сприяє відкладенню солей та утворенню каменів. Завдяки низькій мінералізації «Закарпатська 1» запобігає накопиченню солей в організмі, зокрема в нирках, а колоїдні сполуки кремнію сприяють виведенню токсичних продуктів обміну та шлаків.

ОСОБЛИВИЙ СКЛАД

Кремнієві мінеральні води досить поширені у світі та мають найдавнішу історію використання у бальнеології, переважно у вигляді ванн. Однак саме деренівська вода вирізняється тим, що вона рекомендована і для питного вживання через помірну кількість фтору у своєму складі.
При питному використанні деренівські мінеральні води, завдяки багатому мікро- та макроелементному складу, є доступним і повноцінним джерелом корисних для організму людини мінералів.

КРЕМНІЙ СПОВІЛЬНЮЄ СТАРІННЯ

Останні дослідження науковців підтверджують те, про що тільки здогадувалися відвідувачі деренівських купалень декілька століть тому!
Дійсно, кремній сповільнює процеси старіння в нашому організмі.
Науковці встановили, що мінеральні води «Закарпатська 1» та «Закарпатська 2» перешкоджають відкладенню ліпідів у стінках судин, запобігаючи розвиткові атеросклерозу та пов’язаних з ним серцево-судинних захворювань. Крім того, кремнієва вода стимулює утворення кісткової тканини та колагену, який забезпечує пружність шкіри.

ЛІКУВАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ

Окремо відзначимо користь «Закарпатської 2» для жіночого здоров’я. При зовнішньому використанні у вигляді цілющих ванн вона допомагає у лікуванні цілої низки гінекологічних захворювань та патологічних станів, які можуть бути причиною безпліддя.
Так, завдяки високому вмісту кремнієвої кислоти, вони мають виражені детоксикаційні властивості і можуть застосовуватися у сучасних методах антитоксичної терапії при хронічних ендогенних інтоксикаціях різного походження, які супроводжують хронічні запальні процеси, тривале медикаментозне навантаження та ін. Кремній виконує функцію сорбенту і допомагає організму звільнитися від шлаків. Тож лікувальні води стануть у пригоді тим, хто стежить за своєю вагою і займається спортом.

Невисокий вміст натрію зумовлює придатність для питного прийому при захворюваннях серцево-судинної системи, зокрема при артеріальній гіпертензії.

ПОКАЗИ ЩОДО МЕДИЧНОГО ЗАСТОСУВАННЯ

УНІКАЛЬНИЙ ХІМІЧНИЙ СКЛАД

Низька мінералізація води зумовлює її виразний вплив на функцію нирок, стан сфінктерного апарату жовчовивідних шляхів, що сприяє нормалізації функції жовчного міхура.
Зважаючи на переважання в основному складі мінеральної води гідрокарбонатів та низьку мінералізацію, «Закарпатська 1» володіє помірно вираженими олужнюючими властивостями і може застосовуватися за різного рівня шлункового кислотоутворення.
При питному використанні деренівські мінеральні води, завдяки багатому мікро- та макроелементному складу, є доступним і повноцінним джерелом корисних для організму людини мінералів.

Специфічні гідрогеологічні умови формування родовищ мінеральних вод Карпатського регіону надають їм унікальних властивостей та можливості комплексного використання у лікувальній практиці при внутрішньому та зовнішньому застосуванні за широким спектром медичних показань. Природні мінеральні води Деренівського родовища представлені двома типами:

Закарпатська 1

ТАБЛИЦЯ ВМІСТУ КОРИСНИХ МІНЕРАЛЬНИХ ЕЛЕМЕНТІВ
КАТІОНИ
Калій + натрій – 120 мг/л
Кальцій – 30.0 мг/л
Магній – 9.6 мг/л
АНІОНИ
Гідрокарбонати – 396.5 мг/л
Фториди – 21.0 мг/л
Сульфати – 10.3 мг/л
МІКРОЕЛЕМЕНТИ
Фтор – 0.6 мг/л
Метакремнієва кислота – 135.0 мг/л
Ортоборна кислота – 8.17 мг/л
Ванадій – 0.0035 мг/л
Цинк – 0.0169 мг/л
СУХИЙ ЗАЛИШОК
577.4 мг/л

Закарпатська 2

ТАБЛИЦЯ ВМІСТУ КОРИСНИХ МІНЕРАЛЬНИХ ЕЛЕМЕНТІВ
КАТІОНИ
Калій + натрій – 685.1 мг/л
Кальцій – 34.0 мг/л
Магній – 14.6 мг/л
АНІОНИ
Гідрокарбонати – 1769.0 мг/л
Хлориди – 124.3 мг/л
Сульфати – 9.5 мг/л
МІКРОЕЛЕМЕНТИ
Метакремнієва кислота – 169.0 мг/л
Ортоборна кислота – 40.9 мг/л
ЗАГАЛЬНА МІНЕРАЛІЗАЦІЯ
2637 мг/л

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

У води «Закарпатська 2» багато спільного з водою «Закарпатська 1», але є й відмінності. Відомо, що окремі складові кожної мінеральної води є провідними у тому клініко-фізіологічному впливі, який ця вода здійснює на організм людини. У мінеральній воді «Закарпатська-2» провідними є високий вміст кремнієвої кислоти, наявність борної кислоти та температурний фактор (43°С), що суттєво відрізняє її від мінеральної води «Закарпатська 1», особливо при зовнішньому застосуванні.
Кремній, який міститься у воді «Закарпатська 2», сприяє позитивному впливу ванн при захворюваннях опорно-рухового апарату, суглобів, легень, травної системи, нирок, відмічається позитивний вплив на серцево-судинну систему, обмін речовин, стан ендокринної системи; кремнієва кислота має знеболювальний і десенсибілізуючий вплив. Під впливом ванн відбувається корекція гемодинаміки, мікроциркуляції, всіх видів обміну. Тому зовнішнє застосування «Закарпатської 2» рекомендоване для лікування і профілактики захворювань, які потребують енергійного тепла:

  • хвороб системи кровообігу
  • центральної нервової системи, зокрема вегетативної
  • при обмінних захворюваннях хребта із супутнім корінцевим синдромом, хронічних захворюваннях суглобів
  • при неспецифічних гінекологічних захворюваннях запального характеру та патологічних станах, які можуть бути причиною безпліддя
  • захворюваннях шкіри, в т.ч. в косметології
  • ГРУНТОВНІ НАУКОВІ ВИСНОВКИ

    Мінеральні води “Закарпатська 1″ та “Закарпатська 2″ пройшли всі етапи хіміко-аналітичного, експериментального та клінічного дослідження, на основі яких Державною установою “Український НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України” зроблено бальнеологічні висновки щодо можливостей лікувального застосування деренівських мінеральних вод і розроблено інструкції щодо їх питного та зовнішнього використання при конкретних захворюваннях.